ipari termék- és formatervező mérnöki

Tagfelvétel (2014. november 17.)

A Juhász Jenő Szakkollégium 2003-ban alakult, azzal a céllal, hogy felkutassa, gondozza és egy közösségbe olvassza a tehetséges szakmai, tudományos vagy kutatási munkát folytató hallgatókat a PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Karon (PMMIK).

A Szakkollégium nevét a Kar (PMMIK) alapító-főigazgatójáról, Juhász Jenőről kapta.

Összefoglaló a Juhász Jenő Szakkollégium 2014. május-júniusi tevékenységéről

Programjainkat támogatta:
Nemzeti Tehetség Program, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Pályázati azonosító:
NTP-SZKOLL-13-0054

Juhász Jenő Konferencia és Alumni Találkozó 2014.

A Juhász Jenő Szakkollégium 2014-ben is megrendezte a Juhász Jenő Konferenciát, melynek idén a Szakkollégium fennállásának 10. éve is aktualitását adta.

A Konferenciát Prof. Dr. Iványi Péter a PMMIK tudományos dékánhelyettese nyitotta meg.

A Zsolnay Negyed és a Gyugyi gyűjtemény megtekintése

Előadások, kurzusok 2014. május-júniusában

Tagjaink számára több előadást, kurzust szervezünk 2014. május-júniusban.

Hogyan menedzseld önmagad? Mik a céljaid? Hogyan hasznosítsd a benned lévő tehetséget?
Milyen tervezői jogosultságokkal fogsz rendelkezni ha végzel? Mit tervezhetsz? Miért érdemes Kamarai tagnak lenni?

Előadásainkon ezekre a kérdésekre is választ kaphatsz!

Kurzusaink:
- Angol haladó kurzus
- Szoftverek az építészeti gyakorlatban
- Szoftverek és új technológiák a mérnöki gyakorlatban

Community Design Workshop

A PTE PMMIK Juhász Jenő Szakkollégiumának Ipari termék- és formatervező mérnöki tagozata formatervezési workshopot szervez 2014. április 18-19-én, amelyre várjuk a jelentkezőket!

Világkönyvtárak otthonról

2013. december 3-án Csehné Kardos Zita, a PTE PMMIK könyvtárának vezetője Világkönyvtárak otthonról címmel előadást tartott szakkollégistáink számára.

Bevezetésként megismertük a könyvtárral kapcsolatos alapfogalmakat, a könyvek azonosítására szolgáló adatok, a katalógusok, katalóguscédulák jellemzőit.

Ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult a kari Tudományos Diákköri mozgalom 2013. évi TDK hete

A konferencia értékelésével és ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult a kari Tudományos Diákköri mozgalom ez évi TDK hete. A TDK hét idén 8 szekcióban zajlott, a legjobb előadók pedig a szekcióüléseken bemutatott teljesítményük alapján egy prezentációs versenyben mérték össze előadói képességeiket.

Szakkollégiumunkból Hoffer Csaba, Vesztergám Anna, Zegnál Marianna Beatrix, Faluvégi Adrienn, Szőke András, Khin Tamás, Rucz Gábor adott elő idén, ezzel Szakkollégiumunk a TDK résztvevők ~20%-át adta.

TDK hét 2013.

A TDK hét szekció üléseire 2013. november 25-28. között kerül sor. Az idei TDK-n is több szakkollégistánktól hallhatnak érdekes előadásokat:

• Hoffer Csaba: (G)átszakadások
    Konzulens: dr. Mecsi József, egyetemi tanár
    Építőmérnöki szekció
  • Vesztergám Anna: Tüskésrét és környéke vízrendszerének komplex hasznosítása
    Konzulens: Dittrich Ernő, mérnöktanár
    Környezetmérnöki szekció
  • Zegnál Marianna Beatrix: Csavarok dinamikus terhelésének mérése
    Konzulens: dr. Cs. Nagy Géza, adjunktus
    Gépészmérnöki szekció
  • Faluvégi Adrienn - Szőke András: Zongorázó LEGO robot
    Konzulens: dr. Schiffer Ádám
    Informatikai szekció
  • Buru László Zoltán - Khin Tamás: Saját fejlesztésű SDK AR.DRONE 2.0-hoz C# nyelven
    Konzulens: dr. Sári Zoltán
  • Rucz Gábor: Rádiófrekvenciás kommunikáció és lokalizáció épületekben
    Konzulens: dr. Várady Géza

Szitanyomó workshop

2012.02.16-án szombaton Budapesten részt vettem a Printa szitanyomó stúdió, galéria szervezése alatt megrendezett Szitanyomó Workshopon. A kurzuson megismerhettem a szitanyomás technikáját, műhely mindennapi munkáját.

A szitanyomás eredetileg egy plakátok és transzparensek, dekorációk sokszorosítására kifejlesztett manuális technika. Ezt manapság már előszeretettel használt a grafikusok, művészek körében is. A szitanyomás alkalmas textilek megfestésére is, viszont ma már csak nagy nyomtatási mennyiségben használandó a gazdaságosság miatt.

Subscribe to RSS - ipari termék- és formatervező mérnöki