Környezetmérnöki tagozat Ipari termék- és formatervező mérnöki tagozat Építőmérnöki tagozat Gépészmérnöki tagozat Informatikus mérnöki tagozat Villamosmérnöki tagozat Építész tagozat Településmérnöki tagozat

Eredményeink

Büszkék vagyunk tagjaink által elért TDK, OTDK és versenyeredményekre (pl. Eco-marathon, Pneumobil verseny, hídépítő verseny) illetve a Szakkollégiumunk által nemrég elnyert, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának főigazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, valamint a Somos Alapítvány által adományozott Katasztrófavédelmi Díjra is.

Díjak, elismerések:

  • Minősített szakkollégiumi cím
    A 2013-as Szakkollégiumi Minősítési Eljárás során a Minősítő Bizottság döntése értelmében a Juhász Jenő Szakkollégium minősített szakkollégiumi címet kapott. Szakkollégiumunk minősített szakkollégiumnak számít 2015. május 31-ig.
  • Katasztrófavédelmi díj
    A Katasztrófavédelmi Díj Intézményi kategóriáját a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar Juhász Jenő Szakkollégiuma nyerte.
    A díjat a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának főigazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, valamint a Somos Alapítvány adományozta.
    További információ weboldalunkon:
    http://jjsz.pte.hu/a-juhasz-jeno-szakkollegium-nyerte-a-2013-evi-kataszt...
  • Hobbim az Elektrotechnika 2014.
    Két tagunk, Rigó Attila és Tamás László pályaműve nyerte 2014-ben a Magyar Elektrotechnikai Egyesület és az Elektrotechnikai Alapítvány közösen kiírt Hobbim az Elektrotechnika elnevezésű pályázat Tanuló/Hallgató kategóriájának díját.
    További információ weboldalunkon:
    http://jjsz.pte.hu/hobbim-az-elektrotechnika-2014
  • Arany Egypollackos
    Arany Egypollackos díjat vehetett át több volt és jelenlegi tagunk, akik versenyeredményeikkel, kutató-fejlesztői tevékenységükkel vagy példamutató tanulmányi eredményükkel öregbítették a PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar országos és nemzetközi hírnevét.
    • 2013. szeptember 2-án: Malkó Tibor és a Pollack Eco Team tagjai
    • 2014. szeptember 1-én: Hegedüs Réka, Ilon Ákos, Khín Tamás és Nagy Bence

Versenyeredmények:

TDK eredmények:

  • 2010. november 29 – december 03.
    • Építészeti szekció
      • dicséret: Redele Márk, Nagy András, Karácsony Emese: A képi megjelenítés konvenciói és az alkalmazkodási prioritások (Konzulens: dr. Vörös László egyetemi docens, Sütő Ferenc egyetemi adjunktus)
      • dicséret: Kiss Szabolcs: Önellátó tanya (megújuló és természetes energiaforrások) (konzulens: dr. Széll Attila Béla)
    • Épületszerkezeti és Építési szekció
      • dicséret: Gellért Bálint: Az építéstechnológia múltja, jelene és jövője (Konzulens: Kittka Péter főiskolai docens)
    • Villamosmérnök szekció
      • I. helyezés, OTDK-ra javasolva: Malkó Tibor, Pap Zoltán: Végellenőrző, szortírozó munkaállomás villamos vezérlésének tervezése, kivitelezése, beüzemelése
    • Műszaki Informatika és Számítástechnika szekció
      • dicséret: Magda Tamás: Magas rendelkezésre állású rendszer megvalósítása (Konzulens: Dr. Várady Géza, egyetemi docens)
  • 2011. november 28 – december 2.
    A 2011. november 28 – december 2. között megrendezett kari TDK-n a résztvevők több mint 20%-a szakkollégista volt. Szakkollégistáink három szekcióban értek el első helyezést (és OTDK-ra is javasolták őket):
    • Építőművészeti szekció
      • I. helyezett: Ádám Ivett – Vágó Bálint: Zöldhomlokzatok (konzulens: dr. Széll Attila Béla DLA)
      • II. helyezett: Rév Bence (volt szakkollégista): Az épített környezet felhasználójára gyakorolt hatásai (konzulens: dr.Tamás Anna Mária)
      • III. helyezett: Nagy András – Redele Márk: A függőleges irány és a kép síkja (konzulens: dr. Vörös László)
      • Dícséret: Kelemen Sándor: Egy helyen
      • Dícséret: Kari Szabolcs: Genius Loci – a hely szelleme
      • Dícséret: Csányi Eszter: Pavilon építészet – Változások a világkiállításoktól napjainkig
    • Épületszerkezettan-Épületenergetika szekció
      • Dícséret: Csizmadia Tamás – Nagy András – Redele Márk: Létesítmények felmérése 3D szkenner segítségével (konzulens: Kondor Tamás DLA, dr.habil)
    • Építőmérnöki szekció
      • I. helyezett: Németh Gábor: Magasépítési alumínium szerkezetek (konzulens: dr. Meskó András)
    • Műszaki Informatika és Számítástechnika szekció
      • I. helyezett: Magda Tamás – Herczog Attila: Magas rendelkezésre állású rendszer megvalósítása (konzulens: Dr. Várady Géza PhD.)
      • Dícséret: Szőke András: Szegmentált tükrű digitális teleszkóp
    • Villamosmérnöki szekció
      • Dícséret: Baji Zoltán: Béla mérés-adatgyűjtő
  • 2012. november 26. – november 30.
    • Építőmérnöki szekció
      • II. helyezett, OTDK-ra javasolva: Hoffer Csaba: Az ezeregyépület meséi (konzulens: dr. Al-Hilal Safa’a)
    • Gépész szekció
      • Dicséret: Hegedűs Réka, Zegnál Marianna Beatrix: Pneumobil karosszériájának tervezése (konzulens: Meiszterics Zoltán)
    • Villamosmérnöki szekció
      • I. helyezett, OTDK-ra javasolva: Malkó Tibor: Virtuális valóság alapú szimulációs környezet fejlesztése autonóm intelligens robotokhoz (konzulens: Megyeri Péter)
      • Dicséret: Pap Gábor, Tamás László: Sugárzásmérő fejlesztése (konzulens: Zidarics Zoltán)
      • Dicséret: Rucz Gábor, Csizmadia Tamás: RFID helymeghatározás beltérben (konzulens: Dr. Várady Géza Ph.D)
    • Építőművészet – Építészet és művészet kapcsolata, design szekció
      • Dicséret: Kari Szabolcs: Genius Loci – a hely szelleme (konzulens: dr. Bácsalmásy Zoltán)
      • Dicséret: Ramasz Tamás: Építészet scenográfia a XX sz-i építészet hatása a kortárs magyar díszlettervezők munkájára (konzulens: dr. Széll Attila Béla)
      • Dicséret: Kutyifa Ágnes, Makaji Máté, Nagy András, Onhausz Roland: Globalizáció az építészetben (konzulens: dr. Medvegy Gabriella)
    • Építőművészet – A múlt emlékei, a jelen értékei szekció
      • Dicséret: Sebestyén Petra: A pécsi székesegyház építészet története, épületkutatása – az ezeréves Pécsi Püspökség kulturális és történeti örökségének áttekintése (konzulens: dr. Horváth Magdolna, Túri Tamás, Kósa Balázs)
    • Prezentációs verseny
      • I. helyezett: Malkó Tibor: Virtuális valóság alapú szimulációs környezet fejlesztése autonóm intelligens robotokhoz (konzulens: Megyeri Péter)
  • 2013. november 25. – november 29.
    • Építőmérnöki szekció
      • Dícséret: Hoffer Csaba: (G)átszakadások (konzulens: prof. dr. Mecsi József)
    • Környezetmérnöki szekció
      • II. helyezett, OTDK-ra javasolva: Vesztergám Anna: Tüskésrét és környéke vízrendszerének komplex hasznosítása (konzulens: Dittrich Ernő)
    • Gépész szekció
      • II. helyezett, OTDK-ra, prezentációs versenyre javasolva: Zegnál Marianna Beatrix: Csavarok dinamikus terhelésének mérése (konzulens: dr. Cs. Nagy Géza)
    • Informatikai szekció
      • II. helyezett, OTDK-ra javasolva: Rucz Gábor: Rádiófrekvenciás kommunikáció és lokalizáció épületekben (konzulens: dr. Várady Géza)
      • III. helyezett, prezentációs versenyre javasolva: Buru László Zoltán - Khin Tamás: Saját fejlesztésű SDK AR.DRONE 2.0-hoz C# nyelven (konzulens: dr. Sári Zoltán)
      • Dicséret: Faluvégi Adrienn - Szőke András: Zongorázó LEGO robot (konzulens: dr. Schiffer Ádám)
  • 2013. december 19.
    • FEEK TDK
      • I. helyezett: Kovács Edina Az adatbányászat alkalmazhatóságának lehetőségei és módszerei a könyvtárakban (konzulens: Egervári Dóra)

    Konferencia eredmények:

    2012. május 5.
    Három szakkollégistánk szakkollégiumi kutatási témáját beválogatták az ELTE Bolyai Kollégiuma által szervezett XVII. Bolyai Konferencia előadásai közé. Kari Szabolcs, Redele Márk és Nagy András május 5-én adott elő Budapesten.

.