A Juhász Jenő Szakkollégium nyerte a 2013. évi Katasztrófavédelmi Díj intézményi kategóriáját!

2012. márciusában a Mandulavirágzási Tudományos Napok előadásaihoz kapcsolódóan Prof. Dr. Mecsi József felkérésére a Juhász Jenő Szakkollégium tagjai Professzor Úr irányítása alapján dolgozták fel a 2010. év október 4-én Ajkán bekövetkezett vörösiszap katasztrófa műszaki hátterének képi, írásos dokumentumait poszterkiállítás formájában.

A Szakkollégium a kiállítást először a PTE Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Karán mutatta be 20 db nagy méretű tablón, majd a Miskolci Egyetem meghívására az anyag - további tablókkal kiegészítve - 2012. június 25-30. között kiállításra került a 11th International Symposium of Continuous Surface Mining konferencián, a Miskolci Egyetem aulájában is.

Forrás: http://www.iscsm2012.hu/?page=Gallery

Szakkollégiumunk 2013. szeptemberében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pályázati felhívása nyomán a kiállítás anyagát alapul véve pályaművet készített a Katasztrófavédelmi Díj elnyerésére. A pályaművet 2013. október 29-én a „Katasztrófavédelmi Díj” Tudományos Konferencián Hoffer Csaba, Szakkollégiumunk építőmérnöki tagozatának tagja mutatta be.

A pályaművek értékelése után a zsűri ( Prof. Dr. Solymosi József ny. mk. ezredes egyetemi tanár, a Somos Alapítvány alapítója, Prof. Dr. Szépvölgyi János egyetemi tanár, az MTA Kémiai Kutatóközpontjának igazgatója, Dr. habil Kóródi Gyula o. tű. alezredes, az NKE KVI Katasztrófavédelmi Műveleti Tanszék egyetemi docense, a BM OKF képviseletében Dr. Restás Ágoston ny. tű. alezredes, az NKE KVI Tűzvédelmi és Mentésirányítási Tanszék vezetője, valamint Dr. Kátai-Urbán Lajos tű. alezredes, az NKE KVI Iparbiztonsági Tanszék egyetemi docense) átadta az okleveleket.

A Katasztrófavédelmi Díj odaítéléséről a díj alapítói által létrehozott kuratórium hozott döntést, a zsűri javaslata alapján.

Egyéni kategóriában iparbiztonság szekcióban Szabó Ágnes, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársa, polgári védelem szekcióban Teknős László, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézetének munkatársa, az NKE Katonai Műszaki Doktori Iskola hallgatója, míg a tűzvédelem szekcióban Murai László, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársa vehetett át díjat.

Intézményi kategóriában a Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar Juhász Jenő Szakkollégiuma nyert.

A Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának főigazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora, valamint a Somos Alapítvány - a Védelmi és Biztonsági Oktatásért és Kutatásért közhasznú szervezet által adományozott Katasztrófavédelmi díjat Petri Endre László, a Juhász Jenő Szakkollégium elnöke vette át 2013. november 7-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem „A magyar tudomány ünnepe” alkalmából megrendezett ünnepi szenátusi ülésen, Budapesten.

Képgaléria a FB-on!

Tags: